ЗА НАС 
 РЪКОВОДСТВО 
 СЪСТАВ 
 РЕПЕРТОАР 
 БИЛЕТИ 
 ПРОГРАМА 
 ИЗПЪЛНЕНИЯ 
 ВИДЕО 
 ГАЛЕРИЯ 
 ЗА МЛАДИТЕ 
 АРХИВ 
 КОНТАКТИ 
АРХИВ 2009
12.11.2009
Симфоничен концерт
Диригент: Кирил Ламбов
Програма:
ув. „Италианката в Алжир”
Моцарт – Симфония No 35 „Хафнер”
К. Ламбов – Симфонична сюита „Пътешествията на Марко Поло” – Първо изпълнение
Росини – Симфония „Пътуване към Реймс” – Първо изъплнение
22.10.2009
Симфоничен концерт
Диригент: Кадзухико Иши
Солисти: Юко Мианака – флейта
Асука Номура – пиано
Програма: Менделсон – Концерт за цигулка и оркестър /Версия за соло флейта/
Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър No 2
Чайковски – Симфония No 5
От 01 до 10.11.2009 образователни концерти с възпитаници от ОШИ
„Анастас Стоянов” Шумен
Диригент: Славил Димитров
Програма: Сен – Санс – Карнавал на животните
15.10.2009
Симфоничен концерт
Диригент: Станислав Ушев
Солист: Александър Спиров – цигулка
Програма:
Моцарт – ув. „Така правят всички жени”
Вивалди – Годишните времена
Масне – „Размишления”
Бацини – „Фантастично скерцо”
Григ – Сюити „Пер Гинт” NoNo 1,2
1.10.2009
Откриване на творчески сезон 2009 / 2010 г.
Диригент: Славил Димитров
Солист: Милена Моллова – пиано
Програма: Вебер – ув. „Оберон”
П. Владигеров – Симфонична сюита „Люлински импресии”, оп. 63
Шуман – Концерт за пиано и оркестър, ла минор
Гершуин – Сюита „Порги и Бес”
<-  1  2  3  4  5  6  7  8  ->
ОБЯВА
СИМФОНИЕТА - ШУМЕН
Обявява конкурс за следните оркестранти:
Първи цигулки – 5
Втори цигулки – 3
Виоли – 2
Контрабаси – 2
Обои – 2
Валдхорни – 2
Тромпети – 2
Тромбони – 2
ПРОГРАМА
17 октомври /четвъртък/ 2019 г.
19:05 часа, концертна зала „Проф. Венета Вичева“
Цикъл „МЛАДИ ВИРТУОЗИ“
Диригент: СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист: ЛИЛЯНА КЕХАЙОВА – виолончело
В програмата:
БАРТОК – Румънски танци
БОРОДИН – Половецки танц из операта „Княз Игор“
КОДАЙ – Танци от Галанта
ГОЛЕМИНОВ – Концерт за виолончело и оркестър /първо изпълнение в Шумен/
Създаден © 2012 statesymphoshumen.bg         Всички права запазени         Програми и дизайн от КОДИКА